O nas

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Kosakowo powstał w 2017 r.
Mając na uwadze wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży szkolimy zawodników w dyscyplinach: pływanie, lekka atletyka, pięciobój nowoczesny.

  • W pływaniu prowadzimy: naukę pływania, doskonalenie pływania, trening pływacki.
  • W lekkiej atletyce: biegi skoki, wieloboje.
  • W Pięciobój Nowoczesny szkolimy w  konkurencjach:  dwubój nowoczesny, trójbój nowoczesny. Szkolenie odbywa się w kategoriach wiekowych:
    • młodzik do 11 lat: pływanie 50 m stylem dowolnym, bieg 600 m. (dwubój).
    • junior młodszy, 12-13 lat: pływanie 100 m stylem dowolnym, bieg 1000 m. (dwubój).
    • junior młodszy, 14-16 lat: pływanie 200 m stylem dowolnym, bieg 2000 m, strzelanie z pistoletu elektronicznego 10×5 (trójbój).

Od 2018 r. prowadzimy szkolenie w nowej dyscyplinie Laser Run:

Laser-Run łączy bieganie i strzelanie w szybkich i dynamicznych wyścigach. Bieganie odbywa się w rundach, a zawodnicy strzelają z pistoletu laserowego z odległości od 3/5/10 metrów w zależności od grupy wiekowej.

Podczas wyścigu pistolety laserowe pozostają na strzelnicy. Każdy zawodnik posiada swoje indywidualne stanowisko strzeleckie. Zawodnicy po wbiegnięciu na strzelnice, strzelają do tarczy, dopóki nie zarejestrują 5 udanych trafień w czarne pole o średnicy 5,95 cm w czasie 50 sekund. Strzelnice można opuścić po uzyskaniu 5 trafień lub upłynięciu 50 sekund w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. 

Laser-Run powstał z połączenia biegania i strzelania, ostatniej konkurencji pełnego Pięcioboju Nowoczesnego. Konkurencja weszła do rywalizacji w 2015 roku.